Spotkanie dzielnicowego z kolonistami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Spotkanie dzielnicowego z kolonistami

Podczas wakacyjnych miesięcy policjanci spotykają się z dziećmi w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje 2018 ”. Tym razem dzielnicowy Komisariatu Policji w Nowem aby porozmawiać o bezpieczeństwie odwiedził dzieci wypoczywające na koloniach w Osinach.

Dzielnicowy Komisariatu Policji w Nowem st. asp. Marcin Ośko spotkał się z uczestnikami letniego wypoczynku na kolonii w Osinach, pow. świecki. Podczas rozmowy z dziećmi omówił rolę i zadania policjanta, w tym dzielnicowego.  Ponad to wymienił zagrożenia i sposoby ich unikania, zasady zachowania w domu (pod nieobecność rodziców) oraz w miejscu zorganizowanego wypoczynku (obóz, kolonie, półkolonie).

Mundurowy wskazał również na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa w drodze do i z miejsca wypoczynku. Przypomniał o obowiązku poruszania się poboczem oraz noszenia odblasków przez pieszych poruszających się po zmroku. Omówił z dziećmi znaki drogowe i znaczenie sygnalizacji świetlnej. 

Spotkanie odbyło się w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Dzielnicowy omówił oraz rozdał dzieciom ulotki dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, a na zakończenie każdy uczestnik otrzymał odblaskową zawieszkę.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: asp. Piotr Duziak