Dwa miesiące aresztu za dotkliwe pobicie znajomego - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Dwa miesiące aresztu za dotkliwe pobicie znajomego

Na 2 miesiące do aresztu trafił mężczyzna, który w jednej z wsi pod Grudziądzem dotkliwie pobił znajomego. Policjanci zatrzymali podejrzanego 37–latka jeszcze tego samego dnia kiedy otrzymali zgłoszenie. Pracujący w sprawie grudziądzcy kryminalni zgromadzili niezbędny materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić mężczyźnie prokuratorskie zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Policjanci z Grudziądza o zdarzeniu dowiedzieli się w niedzielę (8.07.18). Do grudziądzkiej jednostki policji przyjechała siostra pokrzywdzonego, informując mundurowych, że jej brat został dotkliwie pobity i przebywa w szpitalu. Na podstawie uzyskanych od kobiety informacji i podjętych w sprawie czynności kryminalni ustalili, że pokrzywdzony znał sprawcę. Mężczyźni wcześniej zamieszkiwali wspólnie, gdyż razem pracowali w piekarni. W sobotę (7.07.18) spotkali się i wtedy doszło do pobicia. Poszkodowany na drugi dzień odwiedził siostrę. Ta, widząc w jakim stanie jest brat, wezwała pogotowie, które zabrało go do szpitala i zawiadomiła policję.

Jeszcze tego samego dnia (8.07.2018), kiedy policjanci dowiedzieli się o zdarzeniu, zatrzymali podejrzewanego o pobicie 37-latka. Wczoraj (10.07.18) kryminalni doprowadzili sprawcę do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie usłyszał zarzut dokonania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Oskarżyciel wnioskował o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd na posiedzeniu postanowił, że 37–latek najbliższe 2 miesiące spędzi za kratami.

Przestępstwo dokonania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Autor: st. asp. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska