Włamywacz zatrzymany, mienie odzyskane - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Włamywacz zatrzymany, mienie odzyskane

Data publikacji 11.07.2018

Policjanci z Brześcia Kujawskiego zatrzymali 55-latka, który odpowie za włamanie do domu. W wyniku przeszukania mundurowi odzyskali też skradzione przez niego „fanty”. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za przestępstwo, o które jest podejrzany grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miniony weekend, w nocy (7/8.07.18) na terenie powiatu włocławskiego miało miejsce włamanie do domu. Mundurowi ustalili, że sprawca wybił szybę w oknie, a następnie zabrał z wnętrza telefon komórkowy. Ponadto ukradł też nawigacje samochodowe, które znajdowały się w zaparkowanych na terenie posesji pojazdach. Podczas oględzin miejsca zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady, na podstawie których wytypowali osobę, mogącą mieć związek z tym zdarzeniem.

Trop okazał się właściwy.  Podczas przeszukania mieszkania podejrzewanego 55-latka, policjanci znaleźli wszystkie skradzione wcześniej przedmioty. Mężczyzna został zatrzymany i dzisiaj (11.07.18) usłyszał zarzut. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska