Seniorzy odwiedzili policyjną jednostkę - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Seniorzy odwiedzili policyjną jednostkę

Z okazji zbliżającego się policyjnego święta, seniorzy złożyli policjantom życzenia i wyrazy uznania. Wizyta w inowrocławskiej komendzie była okazją do poznania ludzi, którzy pełnią tą służbę i rozmów o bezpieczeństwie.

Ostatnio (13.07) Komendę Powiatową Policji w Inowrocławiu odwiedziła grupa seniorów z miejskiego Domu Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań”. Była okazja do zwiedzania siedziby policjantów i rozmów o bezpieczeństwie. Gości oprowadzała asp. szt. Izabella Drobniecka. Powodem, dla którego seniorzy przybyli do jednostki było przypadające w tym miesiącu święto Policji. Dlatego goście złożyli na ręce policjantów okolicznościowe życzenia i pamiątkową laurkę, dziękując wszystkim policjantom i pracownikom za ich wysiłek. Prócz zapoznania się z obiektem i przeznaczeniem poszczególnych pomieszczeń, seniorzy wysłuchali jakie wymogi stawia ta służba przed każdym kandydatem. Opowiedziała o tym starszy inspektor Iwona Kiełb z Zespołu Kadr i Szkolenia. 

Policjanci asp. Dariusz Filipczak i mł. asp. Łukasza Gamrat zaprezentowali wyposażenie strzeleckie Policji i zainteresowali nim seniorów. Wśród uczestników spotkania, nie brakowało chętnych, by przymierzyć kuloodporną kamizelkę. Przy tej okazji nie było końca wspomnieniom niektórych gości o własnej służbie w innej formacji mundurowej. 

Funkcjonariusz „drogówki” sierż. szt. Paweł Czyżewski, nie tylko opowiedział o wyposażeniu policjantów wrd i pokazał jak ono działa, ale też omówił podstawowe zasady ruchu drogowego. Z seniorami rozmawiał także policjant zajmujący się poszukiwaniami i zaginięciami osób. Posługując się przykładami ze spraw kryminalnych wciągnął w ciekawy sposób w dyskusję uczestników spotkania. 
Wspólnie spędzony czas minął szybko i miło. Seniorzy otrzymali od policjantów upominki w postaci: kodeksów drogowych i kieszonkowych piórników. Ufundowało je Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...