Policjanci „nakręcali” harcerzy na bezpieczeństwo - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci „nakręcali” harcerzy na bezpieczeństwo

W ramach akcji MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” policjanci ogniwa wodnego spotkali się z harcerzami z Warszawy, którzy rozbili obóz na terenie powiatu włocławskiego. Mundurowi przypomnieli młodzieży najważniejsze zasady bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku.

Podczas tegorocznych wakacji trwa druga edycja akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, która objęta została honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Joachima Brudzińskiego. 

Realizując jej założenia policjanci spotykają się z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi propagując bezpieczne formy wodnej rekreacji. Temu celowi służyło także spotkanie, do jakiego doszło w miniony piątek, 13 lipca, w miejscowości Goreń (powiat włocławski). Policjanci ogniwa wodnego spotkali się tu z harcerzami z Warszawy, którzy w podwłocławskich lasach rozbili swój obóz.

Mundurowi przypomnieli, że należy korzystać z wyznaczonych kąpielisk, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwa ratownik. Zwrócili również uwagę na zachowania, które z pozoru wyglądają jak niewinne zabawy, ale mogą mieć tragiczne skutki , np. spychanie z pomostu, czy podtapianie kolegi. Wyjaśnili również jak w bezpieczny sposób pomoc osobie, która się topi, wykorzystując do tego przedmioty, jakie mamy pod ręką, np. butelkę po wodzie mineralnej. Przy okazji zaprezentowali także sprzęt, który na co dzień pomaga im ratować ludzkie życie – boję ratowniczą, rzutkę, skafander, kamizelki asekuracyjno-ratunkowe i kuloodporne. 
Harcerze z zaciekawieniem wysłuchali porad mundurowych, zadawali mnóstwo pytań, a na koniec mogli bliżej obejrzeć, a także przymierzyć policyjne wyposażenie. 
 

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: asp. Piotr Duziak