WIADOMOŚCI

Podsumowanie działań „Trzeźwy kierujący” na kujawsko-pomorskich drogach

Data publikacji 16.07.2018

Dzisiaj w godzinach porannych w całym województwie realizowane były działania „Trzeźwy kierujący”. Jak sama nazwa wskazuje policjanci mieli na uwadze głównie trzeźwość kierujących. W sumie mundurowi skontrolowali ponad 14 tys. kierowców. 46 z nich nie powinno wsiadać "za kółko".

Dzisiaj (16.07.18) na terenie naszego województwa realizowane były policyjne działania „Trzeźwy kierujący". Akcja skierowana jest przede wszystkim przeciwko tym, którzy wsiadają za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Podczas tylko kilku godzin akcji 191 policjantów skontrolowało 14 617 kierujących.    

Niestety, pomimo prowadzonych cyklicznie działań przez kujawsko-pomorskich policjantów dalej nieodpowiedzialni kierowcy wsiadają za kierownicę po alkoholu. Mundurowi zatrzymali aż 46 takich kierowców! 41 kierującym funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.

Nietrzeźwi kierowcy nadal stanowią poważne zagrożenie w ruchu drogowym, dlatego też prowadzone działania ukierunkowane są na ujawnianie i eliminowanie z ruchu takich osób. Ale mają również na celu uświadamianie jak tragiczne mogą być konsekwencje takiego bezmyślnego zachowania zarówno dla samych kierujących, ale także innych niewinnych osób poruszających się po drodze.

Kolejny raz apelujemy o rozsądek za kierownicą! Każda osoba, która wsiada za „kółko” będąc pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

"Trzeźwy kierujący" w powiecie nakielskim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie inowrocławskim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie lipnowskim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie grudziądzkim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie rypińskim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie bydgoskim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie radziejowskim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie świeckim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie mogileńskim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie żnińskim

"Trzeźwy kierujący" w powiecie

Autor: kom. Joanna Karpińska
Publikacja: Kamila Ogonowska