WIADOMOŚCI

Dzielnicowi zatrzymali mężczyzn, którzy nielegalnie łowili ryby

Dzielnicowi z Włocławka namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn nielegalnie łowiących ryby w obrębie ochronnym. Dzięki mundurowym wolność odzyskał też sum, który przez chwilę stanowił trofeum kłusowników. Za przestępstwo, jakiego się dopuścili grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności albo jej pozbawienia do lat 2.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (15.07.18) w godzinach wieczornych. Dzielnicowi, którzy pełnili służbę w rejonie włocławskiej tamy zauważyli na Wiśle łódkę. Znajdowała się ona w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz połowu ryb z uwagi na ustanowiony tam obręb ochronny. Jednak dwaj mężczyźni przebywający na niej zignorowali ten zakaz i nielegalnie łowili wędkami ryby.

W ten sposób 30 i 32-latek popełnili przestępstwo z ustawy o rybactwie śródlądowym, dlatego zostali zatrzymani przez policjantów. Dzielnicowi znaleźli w ich łodzi rybę – zdobycz amatorów nielegalnego wędkowania. Na szczęście jeszcze żyła, więc mundurowi czym prędzej wypuścili ją z powrotem do rzeki.

Sprzęt służący do nielegalnego połowu, czyli wędki i łódź zostały zarekwirowane przez policjantów. Wszystko wskazuje na to, że nie wrócą już do właścicieli. Poza ich utratą mężczyźni poniosą również konsekwencje karne. Za przestępstwo, jakiego się dopuścili grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia jej do lat 2.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska