Dzielnicowi „nakręcali” dzieci na bezpieczeństwo - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Dzielnicowi „nakręcali” dzieci na bezpieczeństwo

Data publikacji 18.07.2018

Policjanci z Piotrkowa Kujawskiego kontynuują spotkania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. W trakcie spotkań promują bezpieczne wzorce zachowań.

Dzielnicowi sierż.szt. Ewa Rynkowska i mł.asp. Andrzej Karpiński  wspólnie z policjantką z zespołu ds. nieletnich sierz. Magdaleną Cywińską-Grobelską spotkali się z dziećmi, które mają wakacyjne zajęcia w Wiejskim Centrum Kultury w Bytoniu. Opowiedzieli o  akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, która została zainicjowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Mówili o rzeczach najważniejszych dla bezpiecznego wypoczynku.  Była mowa nie tylko o zasadach ruchu drogowego, ale również o tym jak zachować się podczas pobytu nad wodą. Promowano elementy odblaskowe, które przyczyniają się do poprawy widoczności na drodze.  Apelowano o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami obcymi w „realu” jak i wirtualnej rzeczywistości. 

Poruszono także temat bezpieczeństwa podczas prac polowych, bo to właśnie dzieci często padają ofiarami nieszczęśliwych wypadków w gospodarstwach.  Jak podkreślali policjanci większość rzeczy, o których mówili to elementarne zasady bezpieczeństwa, jednak w pośpiech  często się o nich zapomina.
Spotkanie  upłynęło w miłej atmosferze i zakończyło się wspólnym zdjęciem.

 

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp. Piotr Duziak