WIADOMOŚCI

Koloniści "WKRĘCENI W BEZPIECZEŃSTWO" odwiedzili Komendę Policji

Dzieci spędzające półkolonię zorganizowaną w Szkole Podstawowej w Klonowie odwiedziły golubsko-dobrzyńską komendę policji.

Dziś (18.07.18) golubsko-dobrzyńskich policjantów odwiedziły dzieci spędzające półkolonie w Szkole Podstawowej w Klonowie. Podczas spotkania koloniści otrzymali broszule informacyjne ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” ponieważ głównym, ale nie jedynym tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas spędzania wolnego czasu. Policjanci tłumaczyli dzieciom jakimi zasadami trzeba się kierować podczas spędzania wolnego czasu nad wodą, gdy są sami w domu oraz gdy spotkają osobę obcą. Dzieci miały również okazje przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, jak przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej i jak unikać na drodze zagrożeń. Młodzi ludzie potwierdzili, że gdy noszą na ubraniach i plecakach elementy odblaskowe są bardziej widoczne na drodze, a tym samym bardziej bezpieczne.

W trakcie spotkania z dziećmi policjanci przybliżyli aspekty pracy poszczególnych pionów policji. Koloniści przyjrzeli się pracy dyżurnego, który jako pierwszy przyjmuje informacje o zdarzeniu. dowiedzieli się, kiedy należy korzystać z numeru alarmowego oraz jakie konsekwencje może ponieść osoba, która zgłasza niepotwierdzoną interwencję. Goście mieli okazję zwiedzić niektóre pomieszczenia służbowe komendy, w tym policyjny areszt i niebieski pokój. Następnie dzielnicowi asp. szt. Krzysztof Jasieniecki i asp. szt. Rafał Wiśniewski zaprezentowali dzieciom policyjny radiowóz i niektóre elementy wyposażenia policjantów do służby.

Na zakończenie spotkania policjanci życzyli kolonistom udanych i słonecznych, ale przed wszystkim bezpiecznie spędzonych wakacji.

 

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: asp. Piotr Duziak