Ten przystanek autobusowy w Inowrocławiu się wyróżnia - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Ten przystanek autobusowy w Inowrocławiu się wyróżnia

Data publikacji 18.07.2018

W mieście został „otwarty”, inny niż wszystkie przystanek MPK. Warto tam zajrzeć i obejrzeć wystawę prac dzieci o bezpieczeństwie.

Dziś (18.07) w Inowrocławiu przy ul. Wojska Polskiego, na jednym z przystanków autobusowych, prezes MPK Sp. z o.o. w Inowrocławiu Pan Mariusz Kuszel i Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu insp. Marcin Ratajczak, otworzyli wystawę prac dzieci nawiązującą do bezpieczeństwa.

Rozstrzygnięty w czerwcu, powiatowy konkurs plastyczny pt. Ekologicznie, przyjemnie i bezpiecznie, w miejskiej komunikacji może być bajecznie”, ma swój dalszy ciąg. Wówczas to organizatorem inicjatywy byli: Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu,  Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. w Inowrocławiu i Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Laureaci odebrali  nagrody, a najlepsze prace mają teraz swoje „dalsze życie”. Przedstawiciele inowrocławskiej Policji i MPK zadbali o to, by tak było. 

Prace laureatów znalazły swoje miejsce z specjalnych gablotach wyeksponowanych właśnie na tym przystanku i to nie bez powodu. Każdy przechodzień, czy oczekujący na autobus, może obejrzeć je i zapoznać się z ich profilaktycznym przesłaniem dotyczącym bezpieczeństwa. Spotkanie było też okazją do tego, by mieszkańców, a zwłaszcza dzieci, obdarować upominkami. Asp. szt. Izabella Drobniecka i dwaj dzielnicowi asp. szt. Tomasz Żabierek i st. asp. Bartosz Góra, wręczyli im polfinki oraz odblaskowe taśmy, znaczki i edukacyjne książeczki. 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. Piotr Duziak