Policyjny punkt przyjęć interesantów w Wielgiem otwarty - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policyjny punkt przyjęć interesantów w Wielgiem otwarty

Wójt Gminy Wielgie przekazał Pierwszemu Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie klucze do nowo otwartego policyjnego punktu obsługi interesantów w Wielgiem. Każdy chętny mógł przy tej okazji oznakować swój rower.

Dziś o 10.00, obok budynku Urzędu Gminy otwarty został policyjny punkt obsługi interesantów. Wójt Gminy Wielgie Tadeusz Wiewiórski osobiście przekazał klucze Pierwszemu Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie nadkom. Piotrowi Czajkowskiemu. Trafiły one do rąk funkcjonariuszy Posterunku Policji z Dobrzynia nad Wisłą, którzy dwa razy w tygodniu będą dyżurować w Wielgiem. Policjanci chcą w ten sposób ułatwić kontakt mieszkańcom, bo zdają sobie sprawę z tego, że są sprawy, które wymagają odbycia bezpośredniej rozmowy. Dyżury będą tam pełnić dzielnicowi, którzy obsługują ten rejon służbowy i którzy są najbliżej lokalnych problemów i znają je najlepiej.

Punkt przyjęć będzie czynny dwa razy w tygodniu we wtorki w godzinach 8.00-10.00 i w czwartki w godzinach 15.00-17.00, poza przypadkami załatwienia pilnych interwencji w rejonie.
W przypadku pilnych zgłoszeń należy oczywiście dzwonić pod numery alarmowe.

Każdy, kto dziś przybył na otwarcie mógł oznakować swój rower, aby w ten sposób dodatkowo zabezpieczyć go przed utratą w wyniku kradzieży. 

Przybyli na miejsce policjanci dokonywali rejestracji jednośladów i nadawali im indywidualne numery. Dzięki temu w przypadku odzyskania skradzionego roweru nie ma problemu z identyfikacją jego właściciela.
Wszyscy otrzymali także opaski odblaskowe ufundowane przez Urząd Gminy Wielgie.
 

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkińska
Publikacja: asp. Piotr Duziak