Tym razem „wkręceni w bezpieczeństwo” zostali harcerze - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Tym razem „wkręceni w bezpieczeństwo” zostali harcerze

Ponad trzystu harcerzy z Warszawy i Łodzi wzięło udział w spotkaniu z policjantami ze Świecia, strażakami oraz strażnikiem leśnym. Kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, oprócz rozmów na temat bezpieczeństwa towarzyszyła również świetna zabawa.

Urokliwa przyroda i piękne jeziora w powiecie świeckim powodują, że Nadleśnictwo Dąbrowa każdego roku gości wielu młodych ludzi z całej Polski. Gry i zabawy to sposób aktywnego wypoczynku w czasie wakacji.
Tegoroczni uczestnicy obozów harcerskich w Rybnie i Czersku Świeckim (pow. świecki) mieli możliwość nie tylko poznania walorów Borów Tucholskich, ale również spotkania z policjantkami, strażakami oraz strażnikiem leśnym i rozmowy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Z komendantami obozów harcerskich mundurowi przeprowadzili rozmowy na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas wypoczynku letniego, a szczególnie prawidłowego zachowania podczas kąpieli i spacerów. Ponadto policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej i Straży Leśnej dokonali kontroli obozowisk. Uzgodniono kwestie dotyczące ewakuacji oraz komunikacji.

Policjanci ze Świecia, przekazali młodym harcerzom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, a także wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze. Strażacy zaprezentowali sprzęt, którym posługują się podczas codziennej służby, natomiast strażnik leśny zadbał, aby młodzi ludzie wiedzieli jak zachować się podczas pobytu na terenach leśnych.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.
 

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...