WIADOMOŚCI

Dzielnicowy bezbłędnie wytypował sprawcę przywłaszczenia portfela

Data publikacji 20.07.2018

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Chełmży, pow. toruński, na podstawie opisu sytuacji wytypował osobę, która mogła być sprawcą przywłaszczenia portfela. Podejrzenia policjanta potwierdził zabezpieczony w tej sprawie monitoring. 22-latek, który odpracowywał wyrok za wcześniejszy konflikt z prawem nie mógł przejść obok pozostawionego portfela i teraz ponownie stanie przed sądem, grozi mu do 3 lat więzienia.

Wczoraj (19.07.18) do Komisariatu Policji w Chełmży, pow. toruński, zgłosił się 36-letni mężczyzna, który zawiadomił o utracie swojego portfela. Do zdarzenia doszło tego samego dnia w jednym z zakładów pracy na terenie miasta. Jak się okazało w portfelu, oprócz pieniędzy, znajdowały się również dokumenty. Strata 36-latka wynosiła kilkaset złotych.

O całej sprawie dowiedział się dzielnicowy, który na podstawie opisu sytuacji wytypował osobę, która mogła być sprawcą tego zdarzenia. Jego przypuszczenia potwierdziły się. Dodatkowo, monitoring zabezpieczony w tej sprawie nie pozostawił żadnych wątpliwości. Podejrzewany o przywłaszczenie 22-latek był dobrze znany policjantom. Mężczyzna odpracowywał w tym zakładzie wyrok sądu za wcześniejszy konflikt z prawem. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli dokumenty 36-latka. Za przestępstwo, o które jest podejrzany 22-latekl grozi do 3 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska