Policjanci z Wyżyn spotkali się z dziećmi z fundacji - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci z Wyżyn spotkali się z dziećmi z fundacji

Data publikacji 23.07.2018

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji Bydgoszcz Wyżyny prowadzili działania w ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Spotkali się z dziećmi z Fundacji „Nowe Pokolenie” w Hołdzie Janowi Pawłowi II z Bydgoszczy oraz podopiecznymi Świetlic Środowiskowych w Brzozie i Dobromierzu.

Ubiegłotygodniowe spotkania dotyczyły pracy policjantów oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa, w szczególności podczas trwających wakacji.

Dzieciom przypomniano, jakich zasad należy przestrzegać w ruchu drogowym, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, a także jak zachowywać się w kontaktach z obcymi.

Dzieci z Fundacji podczas wizyty na komisariacie miały możliwość poznać pracę technika kryminalistyki oraz przewodnika psa służbowego. O tym gościnnie opowiedzieli st.asp. Magdalena Dominowska z Wydziału Techniki Kryminalistycznej oraz asp. Michał Wrzodak z Komendy Miejskiej.

Dla dzieci w Świetlicach Środowiskowych przygotowane zostały konkursy, w których nagrodami były worki odblaskowe idealne na wakacyjne wycieczki, które przekazał Urząd Gminy Nowa Wieś Wielka. W ramach akcji „Świeć przykładem” przypomniano dzieciom jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych zarówno poza terenem zabudowanym, jak i w mieście.

Dzielnicowi w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” przybliżali dzieciom swoją pracę i obowiązki.

Łącznie w spotkaniach wzięło udział 45 dzieci.

 

 

 

Autor: Anna Noworyta/ ZPSNiP KP Bydgoszcz – Wyżyny
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska