WIADOMOŚCI

Złodziejska para zatrzymana przez dzielnicowych z Piotrkowa Kujawskiego

Data publikacji 26.07.2018

Dobre rozpoznanie w rejonach służbowych pozwoliło dzielnicowym na wytypowanie i zatrzymanie sprawców włamań do przyczep kempingowych na terenie powiatu radziejowskiego. Część skradzionego mienia odzyskano.

Do pierwszego włamania doszło w połowie lipca br. w Dąbrówce(gm. Bytoń). Nieznany wtedy sprawca włamał się do przyczepy kempingowej, skąd zabrał różne przedmioty wartości blisko dwóch tys. złotych. Do kolejnych trzech włamań doszło na terenie gm. Bytoń oraz w Połajewie. Metoda włamania sprawcy była ta sama. Wybierał przyczepy kempingowe, zaparkowane na działkach rekreacyjnych nad jeziorami. Łącznie pokrzywdzeni wycenili straty na kilka tysięcy złotych.

Sprawą oprócz kryminalnych zajęli się także dzielnicowi z posterunku w Piotrkowie Kujawskim. I to właśnie oni trafnie wytypowali i zatrzymali podejrzanych o te czyny. Zatrzymani to 21-latka i 24-letni mieszkaniec pow. radziejowskiego.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić im cztery zarzuty kradzieży z włamaniem. W trakcie dochodzenia wyszło na jaw, że 24-latek okradł swoją babcię, zabierając jej kilkaset złotych. Za to przestępstwo również usłyszał zarzut. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Za te czyny podejrzanym grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska