Dzielnicowi na obozie młodzieżowym - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Dzielnicowi na obozie młodzieżowym

W ośrodku wczasowym „Leśne Ustronie” w Zamrzenicy, odbyły się spotkania z uczestnikami obozów młodzieżowych w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, objętej honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dobre rady przekazywali dzielnicowi posterunku w Cekcynie mł. asp. Wojciech Galiński oraz mł. asp. Adam Wochna.

W trakcie sezonu wakacyjnego, dzielnicowi spotykają się z dziećmi i młodzieżą w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno–edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Projekt ten został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Najmłodszym uczestnikom obozu dzielnicowi opowiadali o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, przybliżyli podstawowe zasady ruchu drogowego, podkreślili istotną rolę zakładania odblasków. Stróże prawa przekazali algorytm postępowania w stosunku do bezpańskich, nierzadko agresywnych zwierząt. Dodatkowo policjanci omówili zasady bezpiecznego wypoczynku nad jeziorem i przestrzegali przed samotnymi spacerami po lesie. 

Starszej grupie obozowiczów funkcjonariusze dodatkowo przedstawili zagrożenia związane z cyberprzemocą, przestrzegali przed okazywaniem zbytniej ufności podczas zawieraniem nowych znajomości, przybliżyli kwestie prawne związane z odpowiedzialnością karną przez osoby nieletnie. 

Dzielnicowi podczas spotkania odpowiadali również na zadawane pytania dotyczące wykonywanych przez siebie codziennych obowiązków służbowych. 
Wakacje to czas odpoczynku, zabawy i relaksu, w którym zawsze należy zachować zdrowy rozsądek, który pomoże nam uniknąć nieszczęśliwych zdarzeń.

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: asp. Piotr Duziak