Sprawcy rozboju aresztowani na trzy miesiące - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Sprawcy rozboju aresztowani na trzy miesiące

Data publikacji 14.08.2018

Brodnicki sąd aresztował wczoraj (13.08.) na okres trzech miesięcy kobietę i mężczyznę, którzy w miniony czwartek (9.08.) dokonali rozboju na 60-latku. Sprawcy pobili i okradli mężczyznę, bo zwrócił im uwagę, gdy dewastowali drzwi altany. Jeszcze wczoraj (13.08.) policjanci zatrzymali trzeciego ze sprawców tego przestępstwa. Dzisiaj zostanie on doprowadzony do sądu. Za popełnione przestępstwo rozboju grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (9.08.) w Brodnicy przy ul. Kamionka. Wówczas 60-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego, widząc jak znana mu kobieta dewastuje drzwi altany, zwrócił jej uwagę. Oburzona agresorka wraz ze swoimi dwoma kolegami rzucili się na mężczyznę i zaczęli go bić, po czym z kieszeni spodni ukradli mu telefon komórkowy, 112 złotych  i dowód osobisty oraz zakupy spożywcze, które mężczyzna miał przy sobie.  

Poturbowany mężczyzna zgłosił się dopiero w sobotę (11.08.) do szpitala, a o całym zdarzeniu policjanci dowiedzieli się od personelu lecznicy. 

Funkcjonariusze szybko ustalili kim byli sprawcy i jeszcze tego samego dnia zatrzymali 42-latkę oraz jej 55-letniego kompana. Wczoraj (13.08.) brodnicki sąd aresztował ich na okres trzech miesięcy. Również wczoraj został zatrzymany trzeci sprawca przestepstwa. 56-latek zostanie dziś doprowadzony do sądu z wnioskiem o areszt.

Sprawcom rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


 

Autor: asp.sztab. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska