Sprawcy pobicia nastolatka zatrzymani. Już usłyszeli zarzuty - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Sprawcy pobicia nastolatka zatrzymani. Już usłyszeli zarzuty

Za pobicie o charakterze chuligańskim odpowiedzą dwaj mężczyźni, którzy zaatakowali 16-latka w CH Rondo w Bydgoszczy. 19-latek i jego o dwa lata młodszy kompan zostali zatrzymali po tym, jak mieszkańcy Bydgoszczy zareagowali na komunikat z wizerunkami sprawców. Prowadzący sprawę policjanci dziękują bydgoszczanom za pomoc w ustaleniu ich personaliów.

Wczoraj (20.08.2018) po publikacji komunikatu dotyczącego wizerunku sprawców pobicia 16-latka w centrum handlowym, dyżurny komisariatu na Błoniu otrzymał dziesiątki telefonów dotyczących tej sprawy. Wynikiem tego było szybkie ustalenie personaliów obydwu sprawców tego przestępstwa. Za postawę i pomoc policjanci dziękują mieszkańcom Bydgoszczy.

W efekcie tego jeszcze wczoraj, w godzinach popołudniowych, do komisariatu zgłosił się jeden ze sprawców. 17-latek został zatrzymany, po czym usłyszał zarzut pobicia o charakterze chuligańskim.  Zatrzymanie jego kompana było tylko kwestią czasu.

Policjanci pojechali do jego miejsca zamieszkania. Tam go nie zastali. Mężczyzna sam dzisiaj (21.08.2018) zgłosił się na komisariat, gdzie podzielił los swojego kolegi i został zatrzymany. Również on usłyszał wspomniany zarzut.

Jeszcze dzisiaj mężczyźni trafią przed oblicze prokuratora, do którego policjanci wnioskowali o zastosowanie wobec agresorów środka zapobiegawczego.

Przypomnijmy!!!

Do zdarzenia doszło 20 lipca 2018 r. około godziny 20:40 na terenie CH Rondo przy ul. Kruszwickiej 1 w Bydgoszczy na wysokości restauracji McDonald`s oraz na tarasie centrum. Jak wynikało z ustaleń policjantów, pokrzywdzonego będącego w towarzystwie sześciu dziewczyn, zaczepiało dwóch nieustalonych mężczyzn już wcześniej w autobusie linii 58 na trasie od Janowa w kierunku Ronda Grunwaldzkiego i centrum miasta około godziny 20:20. Eskalacja agresywnego zachowania mężczyzna miała jednak miejsce na terenie centrum handlowego, gdzie 16-latek został pobity doznając obrażeń.

 

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska