Nauka o bezpieczeństwie i dobra zabawa - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Nauka o bezpieczeństwie i dobra zabawa

Sołectwo Radojewice w gminie Dąbrowa Biskupia zorganizowało festyn dla dzieci. Czas spędzony na zabawach był okazją do powtórki i nauki zasad bezpiecznych zachowań i poznania metod unikania zagrożeń.

Integracja dzieci i lokalnej społeczności przyświecała organizatorom wiejskiego festynu. Zostali na niego zaproszeni przedstawiciele policji z Inowrocławia.

Policjant nie tylko przygotował dla dzieci powtórkę z przepisów ruchu drogowego, uczył reagowania na zagrożenia, ale też sprawdzał umiejętności na torze. Przekonywał, że kamizelki odblaskowe poprawiają bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Takie wyposażenie pieszego, czy rowerzysty to nie tylko komfort jazdy, ale też wymóg w kodeksie drogowym, w określonych sytuacjach.

Test sprawnościowy w alcogoglach, który zaproponował policjant był dla dzieci wielką frajdą. Uczestnicy festynu dowiedzieli się również, że rekwizyt ten policjanci pokazują szczególnie kierowcom. Dzięki niemu można zobaczyć, jak może reagować, czy widzieć osoba, która spożywała alkohol i wsiadła za kierownicę.

Festyny sprzyjają zawsze dobrej zabawie, ale też są okazją do rozmów o bezpieczeństwie.

asp. szt. Izabella Drobniecka

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz