WIADOMOŚCI

Policyjny konkurs dla dzieci „Bezpieczna droga do szkoły” rozstrzygnięty!

Policjanci z Inowrocławia w trosce o bezpieczeństwo dzieci, które rozpoczęły nowy rok szkolny, zaproponowali niespodziankę. By miło zacząć naukę, policjanci przygotowali dla najmłodszych "konkurs na telefon”, który dotyczył zasad ruchu drogowego.

Gdy kilka dni temu (03.09) pierwszych dziesięciu uczniów (6-8 lat), którzy zadzwonili do Oficera Prasowego, musieli najpierw podać konkursowe hasło „Bezpieczna droga do szkoły”. Dalej trzeba było wykazać się wiedzą, bo policjantka zadała kilka pytań dotyczących zasad poruszania się po drogach.

Finalistami została siódemka dzieci: Bartosz, Sebastian, Nadia, Oskar, Lena, Martyna i Weronika.

Wczoraj (06.09) zwycięzcy zostali zaproszeni wraz z opiekunami do Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Tu podczas wycieczki po jednostce, była okazja dowiedzieć się nie tylko o zadaniach poszczególnych wydziałów policji, zwiedzić obiekt, ale też spotkać z policjantami.

Dzieci powitał Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu insp. Marcin Ratajczak, wręczył dzieciom upominkowe paczki zawierające: polfinki, gry planszowe „Bezpieczne miasteczko”, kamizelki i taśmy odblaskowe, edukacyjne plany lekcji, długopisy z numerami alarmowymi. Wszystkie gadżety  ufundowało Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu, które co roku wspiera finansowo działania profilaktyczne zapobiegające zagrożeniom.

Miło było patrzeć na uśmiechy dzieci i dumne twarze rodziców i opiekunów.

Gratulujemy!

 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz