WIADOMOŚCI

Policjanci spotkali się z mieszkańcami Świecia w „Ogrodzie pokoleń”

Data publikacji 25.09.2018

Policjanci ze Świecia odpowiedzieli na zaproszenie grupy wolontariackiej działającej przy Domu Pomocy Społecznej i wzięli udział w projekcie „Ogród Pokoleń”. Stróże prawa przygotowali dla wszystkich mnóstwo atrakcji. Podczas integracji międzypokoleniowej policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie, ale nie obyło się również bez wspólnej zabawy.

Policjanci z komendy w Świeciu wzięli udział w projekcie „Ogród Pokoleń”, zorganizowanym przez grupę wolontariacką działającą przy Domu Pomocy Społecznej w Świeciu. Była to otwarta impreza kulturowa w zakresie integracji międzypokoleniowej, na którą zaproszeni zostali mieszkańcy miasta oraz dzieci z przedszkoli i szkół.

W ogrodzie przy DPS w Świeciu stróże prawa przygotowali wiele atrakcji. Podczas imprezy uczestnicy mogli z bliska zobaczyć policyjny radiowóz, motocykl oraz sprzęt, jakim dysponują mundurowi, pełniący na co dzień służbę w terenie. W trakcie festynu policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie, o tym, jak ważne jest noszenie odblasków i jak reagować kiedy "zaczepia" nas ktoś obcy. Każdy miał okazję pogłaskać służbowego psa „Ampera” i poznać jego codzienne zadania.

Dorośli mieszkańcy, którzy uczestniczyli w projekcie mogli dowiedzieć się co zrobić, aby poinformować policjantów o budzących podejrzenia sytuacjach wykorzystując do tego Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz, jak znaleźć swojego dzielnicowego za pomocą aplikacji „Moja Komenda”.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska