Przedszkolaki już wiedzą kim jest dzielnicowy - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Przedszkolaki już wiedzą kim jest dzielnicowy

Data publikacji 25.09.2018

Radziejowscy dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków w Morzycach, Kościelnej Wsi i Dobrem. Podczas spotkania z dziećmi opowiedzieli o tym, kto to jest dzielnicowy i czym się zajmuje. Poruszono też ważną kwestię używania elementów odblaskowych.

Dzielnicowi,  wspólnie z policjantką prewencji, spotkali się z maluchami z przedszkoli w pow. radziejowskim. Niektóre dzieci po raz pierwszy widziały policjanta „na żywo”. Maluchu mogły dowiedzieć się od mundurowych na czym polega ich praca i jak wygląda wyposażenie do służby.

Policjanci mówili, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Zwrócili uwagę, jak ważne dla ich bezpieczeństwa są elementy odblaskowe, które noszą na sobie.
Dodatkowo, dzielnicowi nauczyli dzieci, jak i kiedy należy korzystać z telefonu alarmowego 112.  Poruszono także temat ograniczonego zaufania w kontaktach z osobami nieznajomymi. Przy okazji dzieci usłyszały, jak zachowywać się podczas ataku psa i przyjmować bezpieczną pozycję tzw. jeżyka.

Dzieci obecne na spotkaniu zadawały dużo pytań na temat zasad poruszania się po drodze, jak i pracy policjantów. Spotkania upłynęły w miłej atmosferze i mamy nadzieję, że przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa przedszkolaków.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska