„Zagadkowe” spotkanie z dzielnicowymi - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

„Zagadkowe” spotkanie z dzielnicowymi

Data publikacji 26.09.2018

"W czarne paski biały konik, gdy przechodzisz przez ulicę, czasem nawet depczesz po nim i nie musisz być w Afryce." - m.in. takie zagadki przygotowali dzielnicowi - mł. asp. Monika Walczak oraz mł. asp. Karol Tarkowski dla „pierwszaków” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świeciu. Zabawie towarzyszyły również ważne tematy związane z bezpieczeństwem.

Bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego to zadanie priorytetowe wszystkich dorosłych. Rozpoczęcie edukacji to duże przeżycie nie tylko dla dzieci ale także dla rodziców. Mali pierwszoklasiści mierzą się z nieznanym – stawiają pierwsze kroki ku dorosłości – w przenośni i dosłownie. Aby pierwsza droga do szkoły była bezpieczna i przyjazna dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu mł. asp. Monika Walczak oraz mł. asp. Karol Tarkowski, odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świeciu.

W trakcie spotkania zostały omówione z dziećmi podstawowe zasady związane z bezpieczeństwem pieszych na drodze. Policjanci uczyli przepisów i omawiali podstawowe zagrożenia występujące na drogach, dotyczące w szczególności pieszych. Przypomnieli, jak prawidłowo przechodzić  przez jezdnię i poruszać się w rejonie przejazdów kolejowych.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazali się też dobrą znajomością zasad obowiązujących podczas ewakuacji i konieczności wezwania pomocy.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska