WIADOMOŚCI

Spotkanie z filmem, czyli jak aktywizować ucznia podczas zajęć profilaktycznych

Data publikacji 10.10.2018

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy zorganizowało warsztaty szkoleniowe w ramach doskonalenia zawodowego dla policjantów, zajmujących się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowych z województwa kujawsko-pomorskiego. W szkoleniu wzięło udział 47 funkcjonariuszy.

Wczoraj (9.10.18) odbyły się warsztaty szkoleniowe, które zorganizowali wspólnie Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy i Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. Gości spotkania przywitała Pani dr Violetta Panfil-Smolińska wicedyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, a otworzył je mł. insp. Maciej Wołczek Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, który podkreślił rolę policji w procesie profilaktyki.

Celem szkolenia było wsparcie policjantów pracujących z dziećmi i młodzieżą w praktyczny warsztat metod oraz form, które mogą zastosować podczas prowadzenia zajęć profilaktycznych przy wykorzystaniu filmów, realizowanych w ramach projektu „Sztuka Wyboru”. Uczestnicy szkolenia zostali wyposażeni w materiały dydaktyczne w postaci filmów oraz materiałów dydaktycznych do wykorzystania podczas spotkań z uczniami.

Szkolenie zostało przygotowane i przeprowadzone przez Panie Krystynę Karpińską i Iwonę Rostankowską nauczycielki konsultantki Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.  Wzięło w nim udział 47 funkcjonariuszy.

Autor: kom. Monika Hermann
Publikacja: Kamila Ogonowska