Uciekinierki zatrzymane w niespełna dwie godziny - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Uciekinierki zatrzymane w niespełna dwie godziny

Data publikacji 23.10.2018

Niespełna dwie godziny zajęło mroteckim (pow. nakielski) mundurowym zatrzymanie nastolatek, które oddaliły się z placówki wychowawczej, gdzie powinny przebywać zgodnie z decyzją sądu. Zatrzymane wróciły pod opiekę wychowawców.

Zgłoszenie o tym, że dwie podopieczne uciekły z placówki wychowawczej znajdującej się na terenie powiatu nakielskiego dyżurny policji otrzymał wczoraj (22.10.18), około 21.30. Nieletnie zostały zarejestrowane w policyjnych systemach jako poszukiwane, a o ich ucieczce dyżurny powiadomił wszystkich policjantów pełniących służbę na terenie powiatu.

Sprawdzić miejscowości w pobliżu placówki, z której uciekły nastolatki pojechał patrol z Mroczy. Mundurowi skrupulatnie kontrolowali wszystkie miejsca, gdzie mogły ukryć się poszukiwane. Podczas patrolowania okolicy policjanci otrzymali informację, że nastolatki mogą przemieszczać się jedną z okolicznych tras.

Już po chwili policjanci byli w ustalonym miejscu, gdzie faktycznie zauważyli dwie dziewczyny, które wylegitymowali. Sprawdzenie w policyjnych systemach potwierdziło, że 16 i 17-latka są poszukiwane i zgodnie z decyzją sądu powinny przebywać w placówce wychowawczej. Tam też, po niespełna dwóch godzinach od ucieczki, zostały przekazane.

 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska