W porę zaalarmowani policjanci udaremnili kradzież mercedesa - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

W porę zaalarmowani policjanci udaremnili kradzież mercedesa

Data publikacji 23.10.2018

Mało brakowało, aby laweta ze skradzionym mercedesem odjechała z parkingu. Na szczęście czujność świadka, który w porę powiadomił policjantów, pokrzyżowała złodziejom przestępcze plany. 31 i 39-latek zostali zatrzymani przez mundurowych i usłyszeli już zarzuty. Okazało się, że to nie jedyna kradzież jaką mieli na koncie...

Kilka dni temu włocławscy policjanci zostali powiadomieni o dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyznach. Z relacji świadka wynikało, że w środku nocy podjechali oni lawetą na parking, a następnie wybili szybę w stojącym tam mercedesie i zaczęli go załadowywać na przyczepę.

Gdy mundurowi dotarli na miejsce zauważyli stojącego na lawecie mercedesa oraz dwóch mężczyzn, którzy, jak się później okazało, lada chwila mieli odjechać. 31 i 39-latek początkowo tłumaczyli, że zabierają auto na prośbę jego właściciela, który z uwagi na awarię pojazdu poprosił o jego odholowanie. Wersja ta wydała się jednak mundurowym mało prawdopodobna. Dodatkowo nie potwierdził jej również właściciel auta, do którego dotarli policjanci.  

Obaj mężczyźni zostali więc zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Wkrótce wyszło na jaw, że to nie jedyna kradzież jaką mają na koncie. Kryminalni na posesji starszego z mężczyzn znaleźli opla, którego kilka dni temu zatrzymani skradli na terenie województwa wielkopolskiego.

31 i 39-latek usłyszeli zarzuty dotyczące włamań do pojazdów. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Jednak starszy z mężczyzn musi liczyć się z poważniejszymi konsekwencjami, ponieważ w przeszłości dopuścił się podobnych przestępstw. Teraz grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska