Grafficiarze z Grudziądza zatrzymani na gorącym uczynku - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Grafficiarze z Grudziądza zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 23.10.2018

Policjanci z Jabłonowa Pomorskiego, w miniony weekend, zatrzymali w policyjnym areszcie 5 mieszkańców Grudziądza, którzy w Jabłonowie Pomorskiem nabazgrali sprayem napisy niszcząc m.in. elewacje budynków, wiaty przystankowe i tablice informacyjne. Jeden z nich usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za które odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło z piątku na sobotę (19/20.10.18) w Jabłonowie Pomorskim, pow. brodnicki. Funkcjonariusze z miejscowego posterunku otrzymali informację, że ktoś nabazgrał napisy na kilku elewacjach budynków w centrum miasta. Do policjantów dotarła również informacja, że zniszczeń mogła dokonać grupa mężczyzn poruszająca się oplem vectra.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców tego przestępstwa. Kilkadziesiąt minut później, przy ul. Słonecznej w Jabłonowie Pomorskim, funkcjonariusze zauważyli auto, którym prawdopodobnie poruszali się sprawcy. Mundurowi zatrzymali je do kontroli. Oplem, oprócz kierowcy, podróżowało czterech pasażerów, a w bagażniku auta funkcjonariusze ujawnili plecak, w którym były puszki z farbą.

Policjanci zatrzymali wszystkich mężczyzn w wieku 19-20 lat i przy pomocy kolegów z Brodnicy przetransportowali ich do brodnickiej komendy, gdzie trafili do policyjnego aresztu.

Następnego dnia, jeden z 20-latków usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska