WIADOMOŚCI

Policjanci przekazali skłusowane ryby do Towarzystwa Pomocy im. Św. Alberta w Grudziądzu

Data publikacji 26.10.2018

13 kg ryb przekazali policjanci z posterunku w Łasinie podopiecznym grudziądzkiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Alberta. Ten nietypowy dar funkcjonariusze pozyskali od kłusownika, którego ujęli funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej. Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo i wykroczenie. Za kłusownictwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W środę (24.10.18) w miejscowości Nogat, pow. grudziądzki, funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej ujęli mężczyznę, który nielegalnie łowił ryby w miejscowym jeziorze. 64–latek do połowu używał sieci typu „wonton”. O ujawnionym przestępstwie strażnicy poinformowali policjantów. Na miejsce przyjechali mundurowi z Posterunku Policji w Łasinie. Stróże prawa zabezpieczyli sieć rybacką, łódkę oraz 13 kg ryb. Funkcjonariusze przejęli zatrzymanego, ale nie pojechali z nim prosto do posterunku. Udali się do pobliskiego miejsca zamieszkania kłusownika. Podczas przeszukania na terenie posesji, na podwórku oraz w pomieszczeniach gospodarczych mundurowi znaleźli kilka sieci rybackich, do posiadania których nie był uprawniony. Sieci zostały zabezpieczone przez policjantów.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z Łasina przedstawili podejrzanemu zarzut. Zatrzymany mężczyzna będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo i wykroczenie. Nielegalny połów ryb jest przestępstwem, a posiadanie sieci nie będąc do tego uprawnionym to wykroczenie.

64–latek usłyszał już zarzuty, przyznał się do popełnionego przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Za kłusownictwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Popełnionym wykroczeniem policjanci zajmą się wkrótce. Obie sprawy trafią do sądu.

13 kg leszczy policjanci przekazali do grudziądzkiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Alberta. 

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska