Podwójna wpadka - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Podwójna wpadka

Data publikacji 31.10.2018

Dzielnicowi ze Świecia zatrzymali do kontroli drogowej mazdę. Okazało się, że kierujący prowadzi pojazd mając ponad 0,8 promila alkoholu, a siedząca obok pasażerka jest poszukiwana przez sąd w celu doprowadzenia do placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Dzielnicowi z komendy w Świeciu podczas obchodu wyznaczonego rejonu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mazdą, którego sposób jazdy był agresywny i stwarzał podejrzenie, że może on być pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze nie mylili się. Podczas kontroli dokumentów wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. 21-letni świecianin miał ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Dzielnicowi zwrócili również uwagę na pasażerkę siedzącą na przednim siedzeniu. Po sprawdzeniu 17-latki w policyjnym systemie okazało się, że jest ona poszukiwana przez sąd w celu doprowadzenia do placówki opiekuńczo-wychowawczej, gdzie jeszcze tego samego dnia została przez mundurowych dowieziona.

Kierowca natomiast trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia (28.10.18) usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska