Akcja „ZNICZ 2018” na półmetku - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Akcja „ZNICZ 2018” na półmetku

Data publikacji 02.11.2018

Kujawsko - pomorscy policjanci, podobnie jak w całej Polsce, już od dwóch dni prowadzą na drogach naszego regionu akcję „ZNICZ 2018”. Działania na drogach zaczęły się w środę po południu i będą trwać do niedzieli. Przez ten czas mundurowi cały czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg. Dbają o to, abyśmy szczęśliwie dotarli do celu podróży.

Trwająca w tym roku pięciodniowa akcja "Znicz 2018”, to czas wytężonej pracy policjantów w całym kraju. Rozpoczęła się już w środę (31.10.18) po południu i zakończy się w niedzielę (4.11.18) wieczorem. Dlatego też i dzisiaj (2.11.18) kujawsko – pomorscy policjanci będą obecni w rejonach cmentarzy i na drogach dojazdowych dbając o bezpieczeństwo osób chcących odwiedzić groby najbliższych.

W czasie kontroli funkcjonariusze zwracali i w dalszym ciągu będą zwracać szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy, sprawdzać ich trzeźwość, a także sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci.  

Przez ostatnie dwa dni akcji na drogach naszego regionu doszło do 1 wypadku, w którym na szczęście nikt nie zginął, a 2 osoby zostały ranne. Policjanci odnotowali 191 kolizji. Niestety nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących. Policjanci zatrzymali ich aż 20.

Autor: asp. Piotr Duziak
Publikacja: asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...