Wspólne kontrole miejsc przebywania bezdomnych - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Wspólne kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Data publikacji 23.11.2018

Nieuchronne zbliża się zima. Towarzyszące jej niskie temperatury są bardzo niebezpieczne dla bezdomnych. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Nakle, wspólnie z przedstawicielami pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc.

Mroźne poranki i noce, szczególnie ciężkie są dla osób, które nie mają własnego dachu nad głową. Bezdomni szukają w okresie zimy najczęściej schronienia na dworcach kolejowych, klatkach schodowych, piwnicach, pustostanach oraz ogródkach działkowych. Wszędzie tam, gdzie mogą się choć trochę ogrzać.

Nie bądźmy obojętni i pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę, gdyż mogą być wśród nas tacy, którzy potrzebują tej pomocy, a boją się o nią poprosić. Informujmy policję i straż miejską o miejscach przebywania bezdomnych i potrzebujących pomocy. Szczególnie zwracajmy uwagę na tych będących pod wpływem alkoholu, gdyż organizm osoby nietrzeźwej wychładza się zdecydowanie szybciej. Dlatego, nie przechodźmy obojętnie obok osób leżących na ławkach na dworcach lub też parkach. Tylko szybka reakcja i poinformowanie o tym odpowiednie służby przyczynić się może od uratowania komuś życia.

Wczoraj (22.11.18) nakielscy dzielnicowi, wspólnie z pracownikami nakielskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, kontrolowali miejsca, w których przebywają bezdomni. Wszystkie napotkanie osoby były informowane o możliwości uzyskania pomocy w działających na terenie powiatu placówkach, które mają do zaoferowania ciepły posiłek i nocleg.  

Nakielska policja apeluje do mieszkańców powiatu, aby o przypadkach osób bezdomnych, wymagających pomocy, informować pod numerem 112 lub numerem alarmowym Straży Miejskiej: 986. Każda informacja zostanie przez funkcjonariuszy sprawdzona i podjęte zostaną odpowiednie kroki mające na celu udzielenie pomocy tym najbardziej potrzebującym.  

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska