Tradycyjnie dołączyliśmy do drużyny "Szlachetnej paczki" - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Tradycyjnie dołączyliśmy do drużyny "Szlachetnej paczki"

Powoli tradycją staje się udział pracowników cywilnych i policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w ogólnopolskiej akcji pomocy rodzinom „Szlachetna Paczka”. Akcja trwa już od 17 lat, natomiast nasza jednostka przystąpiła do niej po raz pierwszy w 2012 roku. Tym razem prezenty pojechały do czteroosobowej rodziny z Bydgoszczy.

Dzięki dokładnie zaplanowanej i skoordynowanej współpracy darczyńców oraz wolontariuszy, na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia ubogie rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym i najbardziej pilnym potrzebom.

W tym roku dzięki dobrej woli, a także chęci pomocy pracowników cywilnych i policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji obdarowaliśmy czteroosobową rodzinę z dwojgiem małych dzieci mieszkającą w Bydgoszczy. Zakupiliśmy dla niej produkty żywnościowe, artykuły higieniczne, ubrania i książki.

Bez wątpienia udział w tak dobrze zorganizowanej akcji, która daje możliwość trafienia w dokładne potrzeby osób, które potrzebują naszej pomocy, daje nam poczucie satysfakcji i radości z dzielenia się tym, co mamy z ludźmi, dla których los okazuje się niekiedy niezbyt łaskawy…

 

Autor: Kamila Ogonowska
Publikacja: Kamila Ogonowska