WIADOMOŚCI

Podejrzewany o zniszczenie dekoracji świątecznej w Grudziądzu za kratami

Policjanci z Grudziądza, już kilka godzin po przyjętym zawiadomieniu o zniszczeniu pneumatycznej kuli z ozdobami świątecznymi, zatrzymali podejrzewanego o to przestępstwo 49-latka. Straty jakie wyrządził swoim bezmyślnym zachowaniem to około 4 tys. zł., a iluminacja, by cieszyć odwiedzających świąteczny jarmark musi być w całości wymieniona. Wandal z pewnością nie uniknie kary.

W piątek (7.12.18) w godzinach wieczornych na Rynku Głównym w Grudziądzu doszło do uszkodzenia pneumatycznej kuli z ozdobami świątecznymi. Nieznany wtedy sprawca prawdopodobnie jakimś narzędziem przeciął powłokę iluminacji i uciekł. Kula stanowiła jeden z elementów dekoracji świątecznych ustawionych na rynku w ramach odbywającego się tam Jarmarku Świętego Mikołaja.

Magistrat, jako pokrzywdzony w tej sprawie, zawiadomienie o przestępstwie złożył w poniedziałek (10.12.18). Policjanci od razu zabezpieczyli do sprawy monitoring, który oczywiście wszystko zarejestrował. Funkcjonariusze na tej podstawie wiedzieli jak wygląda sprawca. Jeszcze tego samego dnia, wieczorem, na jednej z ulic Grudziądza, policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zniszczenie. 49–letni mieszkaniec Grudziądza trafił do policyjnego aresztu.

Stróże prawa gromadzą materiał dowodowy w tej sprawie. Straty spowodowane działaniem wandala to kwota około 4 tysięcy złotych. Prawdopodobnie jeszcze dziś mężczyzna usłyszy zarzuty.

Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...