WIADOMOŚCI

Chuligan, który uszkodził świąteczną ozdobę systematycznie będzie odwiedzał policjantów

Data publikacji 13.12.2018

Podejrzany o uszkodzenie pneumatycznej kuli stanowiącej ozdobę świąteczną na Rynku Głównym w Grudziądzu będzie musiał systematycznie odwiedzać policjantów. Prokurator przychylił się do wniosku grudziądzkich funkcjonariuszy i zadecydował o objęciu sprawcy dozorem. Chuligan ma obowiązek cztery razy w tygodniu stawiać się w jednostce policji. Za przestępstwo, o które jest podejrzany może trafić do więzienia nawet na 5 lat..

Przypomnijmy: w miniony piątek (7.12.18) wieczorem na Rynku Głównym w Grudziądzu doszło do uszkodzenia pneumatycznej kuli z ozdobami świątecznymi. Nieznany wtedy sprawca, prawdopodobnie jakimś narzędziem, przeciął powłokę iluminacji i uciekł. Kula stanowiła jeden z elementów dekoracji świątecznych ustawionych na rynku w ramach odbywającego się tam Jarmarku Świętego Mikołaja.

Magistrat, jako pokrzywdzony w tej sprawie, zawiadomienie o przestępstwie złożył w poniedziałek (10.12.18). Policjanci od razu zabezpieczyli do sprawy monitoring, który oczywiście wszystko zarejestrował. Funkcjonariusze na tej podstawie wiedzieli jak wygląda sprawca. Jeszcze tego samego dnia, wieczorem, na jednej z ulic Grudziądza, policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zniszczenie. 49–letni mieszkaniec Grudziądza trafił do policyjnego aresztu.

Zabezpieczony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu umyślnego uszkodzenia kuli pneumatycznej z ozdobami świątecznymi. Przy czym uznano ten czyn jako chuligański, gdyż sprawca, działając publicznie, okazał lekceważenie dla porządku prawnego.

Wczoraj (12.12.18) podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu. Prokurator przychylił się do wniosku policjantów i zadecydował o objęciu 49-latka policyjnym dozorem. Chuligan zobowiązany został do stawiania się w grudziądzkiej jednostce cztery razy w tygodniu i ma zakaz opuszczania miejsca zamieszkania.
Za to przestępstwo, o które jest podejrzany może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska