O bezpieczeństwie z przedszkolakami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

O bezpieczeństwie z przedszkolakami

Data publikacji 13.12.2018

Policjant z bydgoskich Wyżyn odwiedził dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Przedszkolna Chatka" w Bydgoszczy przy ul. A. Grzymały- Siedleckiego 12. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z pracą policjanta oraz podstawowymi zasadami bezpieczeństwa.

Wczoraj (12.12.2018) mł. asp. Grzegorz Krzyżanowski odwiedził dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Przedszkolna Chatka" w Bydgoszczy przy ul. A. Grzymały- Siedleckiego 12. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z pracą policjanta oraz podstawowymi zasadami bezpieczeństwa.

Policjant  spotkanie rozpoczął od wspólnego oglądania bajki, której główny bohater sierżant Poli zaprezentował dzieciom zagadnienia dotyczące bezpiecznych zachowań w domu i na ulicy. Funkcjonariusz omówił podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zasady bezpiecznej zabawy na dworze i w domu.

Przypomniał dzieciom jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych zarówno poza terenem zabudowanym, jak i w mieście. Przeprowadził z dziećmi zajęcia praktyczne polegające na prawidłowym przechodzeniu przez przejście dla pieszych.

W trakcie zajęć z dziećmi, poruszony zostały istotny temat kontaktu dzieci z osobami obcymi. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach, utrwaliły wiedzę dotyczącą numeru alarmowego 112.

Autor: mł. asp. Grzegorz Krzyżanowski ZPSNiP KP Bydgoszcz-Wyżyny
Publikacja: kom. Przemysław Słomski