Dwaj nieletni tłumaczyć się będą przed sądem - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Dwaj nieletni tłumaczyć się będą przed sądem

Data publikacji 13.12.2018

Dwóch 14-latków z Rypina włamało się do jednej ze szkół i wyniosło z niej gaśnicę. Policjanci już przedstawili im zarzuty. Za swój nieodpowiedzialny czyn odpowiedzą teraz przez sądem rodzinnym.

We wtorek (11.12.18) dyrektor jednej z rypińskich szkół powiadomił dyżurnego policji, że na terenie placówki doszło do włamania. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Na podstawie zabezpieczonego monitoringu ustalili, że z soboty na niedzielę (8/9.12.18) dwie osoby wyłamały okno w budynku, weszły do wnętrza i wyniosły gaśnicę. Policjanci szybko ustalili ich dane personalne. Okazali się nimi dwaj 14-latkowie z Rypina.

Wczoraj (12.12.18) kryminalni zatrzymali obu młodocianych sprawców i doprowadzili do jednostki policji, gdzie w obecności opiekunów usłyszeli zarzut popełnienia czynu karalnego. Po zebraniu całości materiału dowodowego policjanci wyślą akta tej sprawy do sądu rodzinnego.

W przypadku popełnienia czynów karalnych przez osoby nieletnie tj. osoby po ukończeniu 13 lat, ale przed ukończeniem 17, zgodnie z ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich sąd może zastosować wobec tych osób środki wychowawcze lub poprawcze.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska