Śmiertelny wypadek w powiecie świeckim - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Śmiertelny wypadek w powiecie świeckim

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj (13.12.18) na drodze powiatowej w miejscowości Mątawy, pow. świecki. W wyniku uderzenia osobowego auta w drzewo śmierć poniosła 58-letnia pasażerka. Śledztwo prowadzone w tej sprawie wyjaśni przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Wczoraj (13.12.18) około 16.50 w miejscowości Mątawy, w powiecie świeckim, doszło do tragicznego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 19-letnia kobieta, kierująca osobowym vw sharan, aby uniknąć potrącenia rowerzystów jadących w tym samym kierunku, gwałtownie zjechała na lewy pas jezdni, straciła panowanie nad pojazdem, a następnie uderzyła w przydrożne drzewo. Na skutek zdarzenia 58-letnia pasażerka pojazdu poniosła śmierć na miejscu. Kierująca oraz 60-latek również podróżujący vw zostali przewiezieni do szpitala.

Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i ustalili świadków. Śledztwo prowadzone w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora, wyjaśni okoliczności i przyczyny wypadku.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska