Policjanci na Uniwersytecie Trzeciego Wieku - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się radziejowscy policjanci, którzy omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczyli także jak nie dać się oszukać.

W spotkaniu ze słuchaczami Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu  Trzeciego Wieku Oddział w Radziejowie uczestniczyli radziejowscy policjanci asp. Krzysztof Lizik i asp. Adrian Piasecki.

Wygłosili wykład pt. „Bezpieczny senior pieszy i rowerzysta”. Policjanci pokazali na  prezentacji jak wygląda bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu. Dużo uwagi poświęcili na elementy odblaskowe, jaki wpływ mają na poprawę bezpieczeństwa. Opowiedzieli o akcji „Twoje światła-Twoje bezpieczeństwo”. Przypomnieli niekiedy elementarne i podstawowe zasady, jakimi powinien się kierować pieszy i rowerzysta, aby być bezpiecznym na drodze. Niestety, wiele razy te zasady są łamane i dochodzi do wypadków.

Jak zwykle przy okazji takich spotkań, nie obyło się bez ostrzeżeń o oszustach podających się za wnuczka, policjanta lub pracownika opieki społecznej. Były wyświetlane filmy, pokazujące metody działań oszustów. 

Policjanci podkreślali, jak ważne w kontakcie z osobami obcymi jest stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Była również mowa o właściwym zabezpieczeniu swojego mienia, czy to rzeczy osobistych jak również domów i mieszkań.  
Na zakończenie policjanci dokonali stosownych wpisów do indeksów słuchaczy.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak