Ukradł ze sklepu 100 złotych, ale zgubił je podczas ucieczki - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Ukradł ze sklepu 100 złotych, ale zgubił je podczas ucieczki

Wszedł do sklepu i chciał zabrać pieniądze. Uniemożliwiła mu to sprzedawczyni. Po chwili jednak wrócił i ponowił próbę. Tym razem skutecznie, ale nie zdążył nacieszyć się łupem. Policjanci zatrzymali mieszkańca gm. Dobrzyń nad Wisłą. Sprawca usłyszał już zarzuty.

Ekspedientka jednego ze sklepów w powiecie lipnowskim zgłosiła w minioną środę (12.12.18), że po 20.00 wieczorem wszedł młody mężczyzna. Przechylił się przez ladę i próbował ukraść pieniądze z kasy. Kobieta zaczęła krzyczeć, dlatego podejrzany klient wybiegł ze sklepu. Był jednak na tyle zdeterminowany, że po chwili wrócił i ponowił próbę.

Tym razem wszedł za ladę, aby mieć lepszy dostęp do kasy. Mimo oporu ekspedientki udało mu się wyrwać front szuflady i wyjąć ze środka banknoty. Ponieważ kobieta krzyczała i broniła utargu upuścił je na ziemię. W pośpiechu chwycił jeden z banknotów i wybiegł ze sklepu.

Już następnego dnia policjanci zatrzymali 21-latka. Okazało się, że uciekając przez pola zgubił po drodze swój łup, co wyszło na jaw podczas przeprowadzonych przez policjantów czynności. Sprawca usłyszał zarzuty. Odpowie za usiłowanie i dokonanie rozboju tzw. mniejszej wagi, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska