Wypadek na krajowej "25" - zachowajmy ostrożność na drodze - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Wypadek na krajowej "25" - zachowajmy ostrożność na drodze

Data publikacji 14.12.2018

Dzisiaj na DK-25 w miejscowości Płocicz w pow. sępoleńskim doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów. W wyniku tego zdarzenia czworo poszkodowanych z obrażeniami ciała trafiło do szpitali. Policja ustala przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Sępólno Krajeńskie–Kamień Krajeński w miejscowości Płocicz sępoleńska policja otrzymała około 8:00. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący autobusem, jadąc w kierunku Chojnic, zatrzymał się na przystanku - na linii do tego wyznaczonej. Za nim zatrzymał się również nissan primera, jednak kierowca jadącej za nim ciężarowej scanii nie dostosował prędkości i najechał na jej tył, a ta z kolei uderzyła w stojący autokar. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznały cztery osoby. Kierujący nissanem 26-letni mieszkaniec gminy Więcbork został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala w Bydgoszczy, natomiast pasażerka "osobówki" wraz z dwiema pasażerkami autokaru zostały przewiezione do pobliskich szpitali. Kierowca ciężarówki (56l.) był trzeźwy.

Na miejscu zorganizowano objazd przez wieś Płocicz.  Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin. Mundurowi będą wyjaśniać przyczyny tego zdarzenia.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku na drodze. Zbyt duża prędkość, chwilowa nieuwaga, bądź nagła zmiana warunków atmosferycznych mogą doprowadzić do tragedii!

Autor: mł. asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Kamila Ogonowska