WIADOMOŚCI

"Choinka świecąca przykładem” podczas wigilijnego spotkania z mieszkańcami Karbowa

Brodniccy policjanci, wspólnie z brodnickimi harcerzami, prowadzą przedświąteczne działania w ramach kampanii „Świeć przykładem”, które poświęcone są bezpieczeństwu pieszych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze razem z druhami z brodnickiego Hufca odwiedzają szkoły i różnego rodzaju placówki z „Choinką świecącą przykładem”. Wczoraj spotkali się z mieszkańcami Karbowa.

Brodniccy policjanci, wspólnie z harcerzami, dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Brodnicy, urzędów gmin w Brodnicy i Bobrowie w ramach kampanii „Świeć przykładem” prowadzą przedświąteczne spotkania profilaktyczne pn. „Choinka świecąca przykładem”.  Podczas spotkań z dziećmi, młodzieżą policjanci rozmawiają na temat ich bezpieczeństwa na drodze i promują używanie elementów odblaskowych. Do realizacji przedsięwzięcia służy „mobilna”, żywa choinka , która ubrana w odblaski wędruje wraz z policjantką i harcerzami ZHP do dzieci oraz młodzieży z powiatu brodnickiego, by pokazać jak „świecić przykładem” na drodze.

Wczoraj (14.12.18) policjantka z Brodnicy brała udział w spotkaniu wigilijnym z mieszkańcami Karbowa, podczas którego przypominała obecnym na spotkaniu dzieciom i ich rodzicom, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych. Po przeprowadzonej  prelekcji, na temat bezpieczeństwa, uczestnicy spotkania otrzymali odblaski z choinki, dzięki którym stają się „świecącym przykładem” dla wszystkich korzystających z dróg.

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska