Policjanci z Rypina zadbali o bezpieczeństwo rowerzystów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci z Rypina zadbali o bezpieczeństwo rowerzystów

Data publikacji 15.12.2018

Rypińscy policjanci przeprowadzili działania profilaktyczno-kontrolne pn. „Rowerzyści”, które miały na celu poprawę ich bezpieczeństwa. Mundurowi reagowali na wykroczenia popełniane wobec rowerzystów, ale także przez nich samych. Podczas działań policjanci rozdawali także kamizelki odblaskowe dla poprawy ich bezpieczeństwa.

Rypińscy policjanci przez dwa dni (13-14.12.18) prowadzili na terenie powiatu działania profilaktyczno-kontrolne pn. "Rowerzyści". Podczas wzmożonych kontroli funkcjonariusze zwracali uwagę na stan techniczny jednośladów, oświetlenie i trzeźwość kierujących, a także na wykroczenia popełniane przez rowerzystów, jak i innych uczestników ruchu drogowego wobec kierujących jednośladami.

Podczas tych działań policjanci ujawnili 22 rowerzystów, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów. Przewinienia te dotyczyły głównie jazdy bez wymaganego oświetlenia, co stanowi realne zagrożenie dla ich życia i zdrowia.

Przy okazji funkcjonariusze rozdawali cyklistom kamizelki odblaskowe, by byli bardziej widoczni na drodze, a przez to bardziej bezpieczni.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska