Nie zapłacili za zakupy, odpowiedzą za przestępstwa - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Nie zapłacili za zakupy, odpowiedzą za przestępstwa

Data publikacji 11.01.2019

Policjanci ustalili trzech sprawców kradzieży sklepowych. Mężczyźni załadowali do koszy łącznie 34 butelki alkoholu na kwotę prawie 4,5 tys. zł i wyszli ze sklepu, omijając kasy. Dwaj z nich usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie trzeciego to tylko kwestia czasu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (7.01.19). Wtedy dyżurny rypińskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w sklepie. Jak wynikało ze złożonego zawiadomienia dwóch mężczyzn wyszło ze sklepu z zakupami, za które nie zapłacili. Było to 21 butelek whisky i piwa o wartości prawie 2,5 tys zł.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy przesłuchali świadków i zabezpieczyli dowody. Ustalili też, że podobne zdarzenie, nad którym już pracowali miało miejsce 8 grudnia ubiegłego roku. Wtedy sprawcy robiąc zakupy ponownie „zapomnieli” za nie zapłacić i wywieźli ze sklepu 13 butelek whisky o wartości prawie 2 tys. zł.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci wytypowali 23-letniego mieszkańca Sierpca, którego już następnego dnia (8.01.19) w ramach współpracy zatrzymali tamtejsi policjanci. Jednocześnie ustalili również drugiego ze współsprawców, którym okazał się 33-letni mieszkaniec również Sierpca.

W minioną środę (9.01.19) młodszy z mężczyzn usłyszał jeden zarzut kradzieży, natomiast jego kompan wczoraj (10.01.19) usłyszał dwa zarzuty. Odpowie on za kradzież, do której doszło 7 stycznia i 8 grudnia. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto policjanci ustalili również trzeciego z mężczyzn, który brał udział w tych przestępstwach. Zatrzymanie go to tylko kwestia czasu.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska