Nowi policjanci złożyli ślubowanie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Nowi policjanci złożyli ślubowanie

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych do służby policjantów. Ślubowanie od funkcjonariuszy przyjął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji przyjęto 69 nowych policjantów.

Słowa gratulacji i powodzenia na szkoleniu,  w czasie trwania uroczystości, policjanci usłyszeli od Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, który zwrócił uwagę na zadania stojące przed młodymi policjantami oraz podziękował za wsparcie i przygotowanie do roli policjanta rodzinom. Następnie głos zabrał Kapelan kujawsko-pomorskich policjantów Ksiądz Prałat Stanisław Kotowski.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego w Szkole Policji w Słupsku funkcjonariusze wrócą do naszego województwa: 16 do Bydgoszczy i Torunia, 6 do Lipna, 3 do Brodnicy, 2 do: Włocławka, Nakła i Żnina,  po  1 do: Golubia-Dobrzynia, Mogilna i Tucholi oraz 8 do Oddziału Prewencji Policji. Wśród przyjętych do służby policjantów jest 13 kobiet.

W roku 2018 do służby w policji w całym województwie przyjęto 237 osób. Tym samym wakat na dzień 1 stycznia 2019 r. wyniósł 71 etatów, co stanowi 1,4% liczby etatów. Podkreślić należy, iż na przestrzeni ostatnich 10 lat jest to najniższa ilość wolnych etatów policyjnych.

Dokumenty o przyjęcie do służby można składać przez cały rok w komendach miejskich i powiatowych policji, natomiast terminy przejęć do policji w roku 2019 można znaleźć TUTAJ.

GRATULUJEMY!

Policjantom składającym dziś ślubowanie życzymy satysfakcji, wytrwałości, i powodzenia!

Autor: podinsp. Monika Chlebicz
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz