WIADOMOŚCI

Podsumowanie policyjnej akcji ,,Prędkość” na Kujawach i Pomorzu

Data publikacji 15.01.2019

Trwają ferie zimowe, dlatego wczoraj kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa działania „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, przede wszystkim w terenie zabudowanym.

Głównym celem przeprowadzonych wczoraj (14.01.19) działań pod kryptonimem „Prędkość” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Oprócz kontroli prędkości podczas działań policjanci zwracali szczególną uwagę na:

• stan trzeźwości kierujących,

• stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,

• stan techniczny pojazdów,

• przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

Akcja „Prędkość” prowadzona jest cyklicznie, a jej celem jest walka z piratami drogowymi. Wczoraj działania trwały od 4.30 do 12.30. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru często się zmieniała.

W działaniach wzięło udział 131 policjantów, którzy skontrolowali 995 pojazdów oraz ujawnili 459 przypadków przekroczeń prędkości.

Kujawsko-pomorscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy "noga z gazu", dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych!

 

Akcja „Prędkość” na drogach powiatu chełmińskiego

Akcja „Prędkość” na drogach powiatu aleksandrowskiego

Akcja „Prędkość” na drogach powiatu grudziądzkiego

Akcja „Prędkość” na drogach powiatu nakielskiego

Akcja „Prędkość” na drogach powiatu żnińskiego

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska