„Bezpieczne Ferie” z policyjnym psem Primą - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

„Bezpieczne Ferie” z policyjnym psem Primą

Data publikacji 17.01.2019

Golubsko-dobrzyńscy mundurowi i policyjny pies Prima w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczne Ferie 2019” odwiedzili dzieci spędzające półkolonie w Domu Kultury w Golubiu-Dobrzyniu. Uczestnicy spotkania z zachwytem przyglądali się umiejętnościom tego nietypowego funkcjonariusza i bacznie słuchali informacji przekazywanych przez jego przewodnika.

Wczoraj (16.01.19) podczas spotkania z przewodnikiem psa asp. szt. Tomaszem Muchewiczem oraz jego podopieczną Primą dzieci spędzające ferie w Domu Kultury w Golubiu-Dobrzyniu dowiedziały się, jak przebiega "edukacja” zwierzęcego pomocnika stróżów prawa, jak wygląda jego codzienna służba w policji. Najmłodsi mieli również okazję obejrzeć pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonoga. Dzieci z zachwytem przyglądały się umiejętnościom Primy.

Dzieciaki dowiedziały się także jak należy dbać o psa, przy okazji chwaląc się sukcesami odnoszonymi podczas wychowywania swoich czworonogów. Głównym celem spotkania było jednak poznanie zasad właściwego zachowania się w kontakcie z obcym psem. Uczestnicy spotkania przećwiczyli bezpieczną postawę, jaką należy przyjąć w sytuacji zagrożenia.

Spotkanie było również okazją, aby omówić z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Policjanci przestrzegali przez wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, zabawami w okolicy ulic czy torowisk, czy też przed kontaktem z obcymi osobami. Mundurowi rozmawiali również z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa na stoku i zachęcili do wzięcia udziału w konkursie fotograficzno-plastycznym pn. „Stok nie jest dla bałwanów”.

Podczas spotkania młodzi słuchacze zadawali szereg pytań związanych z tematem zajęć oraz chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez policjantów.

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska