WIADOMOŚCI

Sprawca kradzieży z włamaniem w rękach brodnickich policjantów

Data publikacji 17.01.2019

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu wczoraj przez policjantów z Górzna 35-latkowi, który na terenie zakładu pracy włamał się do szafki swojego kolegi i ukradł mu 1 700 zł gotówki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy.

Wczoraj (16.01.19), kilka minut po 19.00, brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do szafki na terenie jednego z zakładów w gminie Górzno. Dyżurny natychmiast wysłał tam patrol dzielnicowych, którzy ustalili, że pracownik firmy, korzystając z przerwy, zauważył w szatni wyłamany zamek od drzwi swojej szafki. Jak się okazało, ze schowanego tam portfela zniknęła gotówka w kwocie 1.700 złotych.

Funkcjonariusze, dzięki współpracy z pokrzywdzonym, ustalili i zatrzymali sprawcę tego przestępstwa. 35-letni współpracownik pokrzywdzonego został zatrzymany i przetransportowany do brodnickiej komendy. Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionych pieniędzy, które znajdowały się w portfelu sprawcy, schowanym w aucie innego pracownika tego zakładu.

Dzisiaj (17.01.19) 35-letni mieszkaniec gminy Górzno zostanie przesłuchany. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska