Areszt dla sprawcy rozboju - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Areszt dla sprawcy rozboju

Data publikacji 17.01.2019

Tucholscy kryminalni zatrzymali 23-latka podejrzanego o rozbój. Napastnik zaatakował mężczyznę i skradł mu odzież, telefon komórkowy oraz portfel. Następnie wszystkie te przedmioty spalił. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawcy na 2 miesiące.

Praca tucholskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania 23-latka odpowiedzialnego za rozbój. Sprawca we wtorek (15.01.19) około 16.00 w rejonie dworca kolejowego w Cekcynie napadł na mężczyznę. Dotkliwie go pobił, po czym ukradł mu odzież, telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami. Pokrzywdzonemu udało się wymknąć z rąk oprawcy i powiadomił o tym policję.

W wyniku działań śledczy ustalili personalia sprawcy tego przestępstwa. Po upływie zaledwie kilku godzin od zgłoszenia tego zdarzenia kryminalni zatrzymali podejrzewanego mężczyznę.

Nazajutrz (16.01.19) w miejscowej prokuraturze został mu przedstawiony zarzut rozboju. Wartość skradzionych przedmiotów to ok. 970 zł, jednak zbyt długo nie posłużyły one sprawcy, gdyż postanowił je wszystkie spalić.

Dzisiaj (17.01.19.) sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na dwa miesiące. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara od 2 lat do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: Kamila Ogonowska