Sprawcy rozboju zatrzymani i aresztowani - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Sprawcy rozboju zatrzymani i aresztowani

Data publikacji 18.01.2019

Dzięki współpracy lipnowskich kryminalnych z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i antyterrorystami wszyscy sprawcy rozboju zostali zatrzymani. Mimo niewielu informacji, jakimi dysponowali funkcjonariusze po zgłoszeniu sprawy, udało się ustalić przebieg zdarzenia. Wczoraj sprawcy usłyszeli zarzuty. Dwóch sąd aresztował na 3 miesiące, a jeden objęty został dozorem za pomocnictwo w dokonaniu tego czynu.

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości gminy Dobrzyń nad Wisłą, pow. lipnowski. Rodzice kupili dzieciom na święta konsolę do gier. Niestety radość z prezentu nie trwała długo, bo 9 stycznia po 23.00 do ich domu weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Od razu zażądali wydania telefonu, a gdy zobaczyli konsolę postanowili ją także zabrać. Zbudzeni ze snu rodzice dzieci próbowali interweniować, ale zostali szybko pokonani przez napastników, którzy uciekli z łupem.

Policjanci, mimo początkowo małej ilości informacji o napastnikach, stopniowo odkrywali, jak mogło dojść do rozboju i kto jest za niego odpowiedzialny. Dzięki współpracy z funkcjonariuszami KWP w Bydgoszczy ustalili, że czynu tego mogło dokonać więcej sprawców.

W miniony wtorek rano (15.01.19) lipnowscy funkcjonariusze zatrzymali do sprawy 22-letnią mieszkankę gm. Skępe i 24-letniego mieszkańca gm. Wielgie. Pozostało jeszcze dwóch wytypowanych sprawców. Jeden z nich 24-letni mieszkaniec Lipna został zatrzymany na terenie miasta, a ostatniego z napastników, 31-letniego mieszkańca Lipna, zatrzymali bydgoscy antyterroryści tego samego dnia wieczorem, gdy policjanci ustalili miejsce jego pobytu.

Wczoraj (17.01.19) kobieta została zwolniona po przesłuchaniu w charakterze świadka, a trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty. Dwóch mieszkańców Lipna, 31 i 24-latka, sąd aresztował tymczasowo na 3 miesiące pod zarzutem rozboju. Za to przestępstwo grozi im od 3 do 12 lat więzienia. Obaj jednak działali w warunkach recydywy i muszą się liczyć z zaostrzonym wyrokiem

Trzeci, 24-letni mieszkaniec gm. Wielgie, który, jak wynika z ustaleń, podwiózł sprawców na miejsce rozboju, usłyszał zarzut pomocnictwa. Sąd objął go dozorem i zobowiązał do poręczenia majątkowego. Kara za pomocnictwo w przestępstwie jest w granicach zagrożenia przewidzianego za sprawstwo.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...