Ukradł pieniądze, aby spłacić zaległe długi - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Ukradł pieniądze, aby spłacić zaległe długi

Data publikacji 18.01.2019

Kryminalni ze Świecia zatrzymali 48-latka odpowiedzialnego za kradzież pieniędzy swojemu koledze. Podczas wspólnej biesiady wykorzystał nieuwagę właściciela mieszkania i zabrał mu z szafy 600 zł. Kupił jedzenie, a resztę przeznaczył na spłatę długów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W środę (16.01.19) policjanci ze Świecia dostali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w ubiegły piątek (11.01.19). Z relacji pokrzywdzonego 46-latka wynikało, że ktoś zabrał mu  600 złotych, które miał schowane w książce. Jego zdaniem pieniądze mógł ukraść któryś z jego znajomych, z którymi wspólnie spożywał alkohol, jednak żaden z nich nie przyznał się do tego.

Tuż po złożeniu zawiadomienia o przestępstwie policjanci ze Świecia zaczęli szukać amatora cudzej własności. Podjęte działania, jeszcze tego samego dnia, doprowadziły do zatrzymania 48-latka ze Świecia.

Nieuczciwy kolega przyznał się do kradzieży. Podczas przesłuchania powiedział policjantom, że wiedział, gdzie kolega trzyma pieniądze, bo się tym pochwalił. Zabrał je, kupił jedzenie, a resztę przeznaczył na spłatę zaległych długów.  

Jeszcze tego samego dnia (16.01.19) 48-latek usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska